Haberler

23 Kasım 2017:

LARİNGOLOJİ – FONİYATRİ OKULU TOPLANTISI İZMİR’DE YAPILDI.

Prof.Dr. Haldun Oğuz‘un başkan yardımcılığı görevini yürüttüğü Laringoloji-Foniyatri Okulu toplantısı İzmir’de gerçekleştirildi. Dr. Haldun Oğuz bu toplantıda Ses Hastalıklarında Tanı Yöntemleri, Fonomikrocerrahi Prensipleri ve Enjeksiyon Laringoplasti konularında konuşmalarını gerçekleştirdi.

25 Mart 2017:

SES KONUŞMA YUTMA BOZUKLUKLARI DERNEĞİ TOPLANTISI ANKARA’DA YAPILDI

Ses Konuşma Yutma Bozuklukları Derneği toplantısı Ankara Limak Ambassador Otel’de gerçekleştirildi.

SKYBD ANKARA 2017

 

14 Şubat 2016:

LARİNGOLOJİ – FONİYATRİ OKULU PROGRAMI TAMAMLANDI

Laringoloji – Foniyatri Okulu’nun 6 günlük Klinik Ziyaret,Teorik Eğitim ve Kadavra Diseksiyon Programı Ankara’da tamamlandı. Bu yılki programa Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi KBB Klinikleri ev sahipliği yaptı. Toplantı sırasında yoğun teorik derslerin yanı sıra, her iki klinikteki okul aktivitesi için kayıtları alınan hastalar tartışıldı ve iki tam gün süre ile ikişer ameliyathanede laringoloji spektrumunun nerede ise tamamını içeren ameliyatlar gerçekleştirildi. Ses terapileri, laringeal EMG ve toksin uygulaması gibi ofis prosedürleri takip edildi. Toplantının son gününde ise öğrenciler kadavra diseksiyonunun yanı sıra hayvan larinksleri üzerinde tiroplasti prosedürleri, enjeksiyon laringoplasti ve lazer uygulamaları yapma olanağı buldu.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

29 Kasım 2015:

ULUSLARARASI İSTANBUL SES SEMPOZYUMU

Güzin Gürel – Sedat Gürel Sanat ve Bilim Vakfı ile Ses, Konuşma, Yutma Bozuklukları Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası İstanbul Ses Sempozyumu, 28-29 Kasım 2015 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Yoğun katılım olan bu toplantıda Prof.Dr. Haldun Oğuz, “Laryngopharyngeal Reflux and Voice” başlıklı bir konferans verdi.

28 Ekim 2015:

ULUSAL KONGRE’DE LARINGOLOJI-FONIYATRI OKULU KURSU

  1. Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi sırasında 28 Ekim 2015 tarihinde Antalya’da Laringoloji Foniyatri Okulu kursları gerçekleştirildi.
    Kursun ilk oturumunda Prof.Dr. Ferhan Öz’ün moderatörlüğünde Fonocerrahi konuşuldu. Bu oturumda Doç.Dr. Kürşat Yelken, Fonomikrocerrahi prensipleri ve benign olgularda fonomikrocerrahi; Doç.Dr. Hakan Birkent, Çocuk olgularda fonomikrocerrahi; Prof.Dr. Gürsel Dursun, Premalign lezyonlara yaklaşım, Prof.Dr. Haldun Oğuz, Enjeksiyon Laringoplasti ve Doç.Dr. Emel Çadallı Tatar, Laringeal çatı cerrahileri başlıklı konuşmalarını sundular.
    İkinci oturumda ise Doç.Dr. İsmail Koçak moderatörlüğünde Ses Terapileri konuşuldu. Bu oturumda Yrd.Doç.Dr. İlter Denizoğlu, Prof.Dr. Mehmet Akif Kılıç, Prof.Dr. Fatih Öğüt, Doç.Dr. Maviş Emel Kulak Kayıkçı ve Doç.Dr. Esra Özcebe eğitici olarak yer aldı. Ellinin üzerinde kursiyerin takip ettiği kurs interaktif paylaşımlar ile renkli sohbetlere sahne oldu.

A B

6 Ağustos 2015:

Prof.Dr. Haldun OĞUZ, TRT Radyo Kent’te Kentin Gündemi programına konuk oldu.

Embedded image permalink

5 Ekim 2014:

Prof.Dr. Haldun OĞUZ, “Tek Taraflı Ses Teli Paralizisinde Hyaluronik Asit-Dekstranomer Enjeksiyonu ile Uzun Dönem Ses Sonuçları” başlıklı çalışması ile Avrupa Foniyatristler Birliği (European Union of Phoniatricians – UEP) tarafından ilk kez verilen Avrupa Ses Ödüllerinde üçüncülük ödülüne layık görüldü. 2-5 Ekim tarihlerinde Avrupa Foniyatristler Birliği’nin Moskova’da yapılan kongresinde, ödülü Prof.Dr. Haldun OĞUZ adına Dr. Ramil HASHIMLI, UEP Başkanı Antoinette am Zehnhoff’tan aldı.

Voice Award - OGUZ

20 Eylül 2014:

İstanbul Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanları Derneği 6. Kongresi 18-20 Eylül 2014 tarihleri arasında Girne’de yapıldı. Kongrenin son gününde Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Haldun OĞUZ, Ses Bozuklukları Paneli’nde “Enjeksiyon Laringoplasti” konulu bir konuşma yaptı. İlgi ile takip edilen kongreye yaklaşık 200 Kulak Burun Boğaz hastalıkları uzmanı katıldı.

Girne Kongre 1 Girne Kongre 2