Kulak zarı vakum/rüzgar sesi

Soru CevapCategory: Kulak HastalıklarıKulak zarı vakum/rüzgar sesi
Murat tarafından 4 ay önce sorulmuş

Kulak zarı vakum/rüzgar sesi

Merhabalar, 4 senedir kulağım delik.işitme dışında herhangi bir sorunum yoktu.1.5 aydır 24 saattir sol kulağımdan vakum/rüzgar sesi geliyor. TV izlerken bile duyabiliyorum. Sadece dışarda duymuyordum.Bunun üzerine TOMOGRAFİ çekildim. Hastaneye gidemiyorum pandemi dolasıyıyla yorumlama imkanınız var mı hocam. Sol kulakta baya Bi sıkıntı var sanırsam okudugumdan anladığına göre?
TEMPORAL KEMİK BT İNCELEMESİNDE ; Aksiyel planda bilateral temporal kemik BT incelemesinde : *** *Sol mastoid hücrelerde sıvı dansiteleri ve ortakulakta sıvı-yumuşak doku dansiteleri mevcuttur. Kemikçikler formedir****.Fasial sinir seyri normaldir. Jugüler bulbus normal yerleşim göstermektedir. Akuduktus vestibül genişliği normaldir. Tegmen timpani ve skutum normal izlenmiştir

1 Yanıt
haldunoguz Staff tarafından 4 ay önce yanıtlanmış

Merhaba. Tomografi sonucunuz orta kulak ve onunla ilişkili mastoid hücre sisteminde iltihap olduğunu gösteriyor. İlaç tedavisi kullanmanız uygun olur. Tedavinizi planlaması için muayenenizi yapan ve tomografinizi isteyen KBB uzmanı meslektaşımla iletişim kurmanız uygun olur. Çok geçmiş olsun.